Strona informacyjna Body Detox

Po kilkunastu latach istnienia i używania na świecie urządzenia Bio Detox, Aqua Detox, Detox System, Body Detox I Aqua Chi (USA), można się pokusić o przedstawienie wyników badań i  opinii użytkowników.

Niniejsza strona ma za zadanie podać fakty oraz obalić mity dotyczące tych urządzeń.

Należy podkreślić, że zabiegi Body Detox są tylko częścią większej całości, którą można nazwać profilaktyką zdrowia. Pojmując zdrowie jako holistyczną równowagę musimy  rozumieć je jako całość. Mamy tu na myśli: odpowiednio prowadzoną dietę jako sposób odżywiania się przez całe nasze życie, dbałość o sposób myślenia oraz panowania nad emocjami. W obecnych czasach koniecznością jest również uzupełnienie diety suplementami bogatymi w  witaminy, minerały czy pierwiastki śladowe. Nieocenionym i niezwykle ważnym jest spożywanie odpowiedniej jakości wody – np. alkalicznej, ruch oraz zabiegi podtrzymujące nasz organizm w dobrej kondycji. Do takich zabiegów należą masaże, drenaże limfatyczne, sauna, akupunktura (lub elektroakupunktura) oraz Body Detox. Jeśli poświęcimy swojemu zdrowiu godzinę dziennie odwdzięczy nam się to dobrą kondycją i znakomitym zdrowiem przez resztę życia.

Definicja zdrowia przyjęta przez WHO podkreśla, że zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby, czy kalectwa, ale także stan pełnego, fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu (dobrego samopoczucia).  Oznacza to, że w kwestiach zdrowia nie powinniśmy jedynie koncentrować się na chorobach i próbach ich zwalczania, ale musimy przede wszystkim dbać o codzienną profilaktykę, zapobiegać chorobom.

Nie mówimy tu o terapiach czy leku na wszystko. Są natomiast działania, które są dobre dla całego organizmu (spacery, aktywność fizyczna). To samo dotyczy użyteczności urządzeń o których mowa. Pomagają organizmowi odnawiać  dobrą kondycję i w niej trwać.  Urządzenia te powinny być nieodłączną częścią dużo szerzej pojętej PROFILAKTYKI mającej na celu utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia.

Jaka jest zasada działania tych urządzeń i oczekiwany efekt ? Zapraszamy do Zakładki FAKTY i MITY o Body Detox.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

kom. +48 509 981 132
kom. +48 606 429 417
e- mail: biuro@body-detox.pl

Urządzenia

Piszą o nas


Copyright© Body Detox