Fakty i mity

FAKTY

FAKT I

Urządzenie  Detox System był drobiazgowo badany przez Dr. Nauk med. I techn. Andrzeja Dyszkiewicza. Zasada działania jest przedstawiona poniżej. Mat. Źródłowy „ metrologiczne efekty zastosowania rezonansowej kąpieli wodno-elektrycznej stóp w urządzeniu  „DETOX SYSTEM” Cieszyn 2007 – PODSUMOWANIE MONOGRAFII A DYSZKIEWICZ (pobierz).

Zjonizowane ładunki pomagają organizmowi odzyskać energię, która umożliwia mu skuteczną walkę z toksynami i stresem. Pobudzony w ten sposób organizm wydala zdecydowanie większą ilość toksyn poprzez naturalne drogi. Szczególnie badania metodą RYODORAKU ( Kolmio Ryodoraku jest medycznym urządzeniem pomiarowo-diagnostycznym, więc można mieć zaufanie do wyników) obrazują dużo wyższą przewodność płynów ustrojowych już po pierwszym zabiegu. Może to świadczyć o dużo większej czystości tych ośrodków.

FAKT II

Wiadomo, że ciało każdego człowieka składa się w ok. 60%-70% z wody. W wodzie tej rozpuszczone są wszelkie składniki odżywcze i elektrolity podlegające ciągłym przemianom. Taka ciągła przemiana materii jest charakterystyczną oznaką wszelkiego życia. Przemiany mają odbywać się w warunkach pełnej równowagi pomiędzy przemianą energii, a przemianą materii zarówno wewnątrz komórki, jak i na zewnątrz. Za zachowanie tej równowagi odpowiada błona komórkowa, która reguluje przepływ elektrolitów i składników odżywczych między wnętrzem komórek, a przestrzeniami międzykomórkowymi.

Błona komórkowa funkcjonuje prawidłowo, gdy napięcie elektryczne na jej powierzchni wynosi ok. 70-90 mV (jest to tzw. potencjał błonowy). Potencjał ten jest zależny od prawidłowej pracy tzw. pomp jonowych, które mają utrzymywać różnicę stężeń przede wszystkim jonów sodu, potasu, magnezu, chloru, wapnia między wnętrzem komórek, a przestrzenią międzykomórkową.

Odpowiednie stężenie elektrolitów i właściwy poziom aktywności pomp jonowych determinuje równowagę kwasowo-zasadową. Jednak czasem z różnych powodów ta naturalna równowaga zostaje zakłócona. Dochodzi nie tylko do przewlekłego zakwaszenia organizmu, ale także gromadzenia się w komórkach produktów przemiany materii i toksyn.

FAKT III

Zabiegi Body Detox niewątpliwie wspomagają:
  • poprawę przemiany materii
  • usuwanie metali ciężkich
  • odzyskanie wigoru
  • pozbycie się uczucia zmęczenia

FAKT IV

Na pewno nie są to  urządzenia medyczne w rozumieniu  art. 2 pkt. 38 ustawy z dnia 20 maja 2010 r.o wyrobach medycznych .


MITY

Poniżej zamieszczamy cytaty z różnych źródeł ( głównie reklamowych).

MIT I

Uzyskany kolor wody po wykonaniu zabiegu pozwoli ocenić stopień „zanieczyszczenia” – nikt nie udowodnił, że kolor wody ma powiązanie z jakimikolwiek zanieczyszczeniami i chorobami. Kolor wody to nic innego jak wynik elektrolizy wody.  Wygląd to efekt reakcji zachodzących w wodzie pod wpływem prądu.  Poniżej przedstawiamy absurdalne tabelki zamieszczane przez osoby, które nie maja pojęcia czym jest zabieg Body Detox. Poniższy diagram nie ma żadnych podstaw empirycznych.

ANALIZA KOLORÓW, ZAINFEKOWANYCH REJONÓW CIAŁA, RODZAJÓW TOKSYN I OBJAWÓW.MIT II

Na wielu stronach internetowych znajdujemy zapewnienia, że zabiegi Body Detox LECZĄ. Jest to kolejny MIT.  Jak już wcześniej wspomnieliśmy zabiegi te są częścią określonej całości dbania o zdrowie. Nie możemy więc zapewniać użytkowników urządzenia, że wykonywane zabiegi wyleczą go z chorób przewlekłych. Niestety ale wielu nieuczciwych sprzedawców tak właśnie twierdzi!
Dowiedz się więcej: biuro@body-detox.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

kom. +48 509 981 132
kom. +48 606 429 417
e- mail: biuro@body-detox.pl

Urządzenia

Piszą o nas


Copyright© Body Detox