Wywiady

Detoksykacja - najkrótsza droga do zdrowia

Jacek Giovanoli-Jakubczak, lek. med. specjalista chorób wewnętrznych homotoksykologii i izopatii


- "Detoksykacja" - to słowo, które coraz częściej pojawia się w rozmowach o zdrowiu. Czy jednak na pewno wiemy o czym mówimy?


- Chyba nie bardzo. Na pewno przenikanie do organizmu toksyn różnego rodzaju wiążemy z cywilizacją, z postępującym skażeniem środowiska, ale czy wiedza o drodze toksyn do naszych organów i o metodach ich oczyszczania jest powszechna. Z pewnością nie i to nawet w środowiskach z medycyną związanych.


- Ja osobiście od lat zajmuje się tym problemem doceniając jego wagę dla zdrowia toteż zachęcam każdego pacjenta, aby zaczął leczenie od detoksykacji.


- Jedno z czasopism medycznych wydawane pod patronatem światowej Organizacji Zdrowia odnotowało, że jeżeli nasze wysiłki zmierzające do zachowania zdrowia zamkniemy w 100%, to zależą one:

  • w 50% od tego co jemy;
  • w 20% od genetyki;
  • w 20% od jakości środowiska;
  • i tylko w 10% od wysiłków służby zdrowia.


- Zaskakujące prawda? Ale zgodne z rzeczywistością. Przecież wszyscy prawie jemy byle co, byle gdzie i byle kiedy - na przekór zdrowemu rozsądkowi. Ale pacjenci godzą się na wiele bolesnych zabiegów, na wiele wyrzeczeń, ale nie na zmian sposobu żywienia. I mamy być zdrowi?
Weźmy przykład infekcji grypy. Gdyby zachorowanie zależało tylko od "złapania wirusa" prawie wszyscy by chorowali. A tak nie jest - o zachorowaniu decyduje układ immunologiczny związany w głównej mierze z przewodem pokarmowym. Można więc powiedzieć "pokaż mi co jesz, a powiem ci czy zachorujesz".


- Zasadą zdrowego żywienia jest spożywanie 80% produktów zasadotwórczych i tylko 20% kwasotwórczych. -A jadamy akurat odwrotnie. No i zaraz po jedzeniu sięgamy po gumę "Orbit", aby poprawić w sztuczny sposób pH w ustach.

- I na domiar złego ta guma jest zawinięta w folię aluminiową.


- Co w tym złego?


- Właśnie - z szeregu badań prowadzonych od lat wynika, że wśród toksyn zanieczyszczających przewód pokarmowy prym wiedzie aluminium, a nie jak dotąd ołów czy kadm. Odpowiedzialny za ten stan rzeczy jest zalew opakowań z alufolią. Nawet chipsy, czy lody tak lubiane przez dzieci pakuje się w folię aluminiową i sprzedaje m.in. w szpitalach dziecięcych. Wracając do wiodącego tematu naszej rozmowy - zabieg detoksykacji z pewnością można wykonać nie jedną metoda.


- Oczywiście jest wiele metod, poza płukaniem jelit np. metoda MRT (Matrix Regeneration Therapy) oczyszczająca z toksyn tkankę łączną, w której są "zanurzone" wszystkie narządy. Są także leki oczyszczające organizm, istnieje nawet taki dział medycyny -homotoksykologia. Leki homotoksykologiczne są zazwyczaj ukierunkowane na dany narząd lub też tkankę łączną. Powodują one, że organizm sam zaczyna stopniowo usuwać toksyny -z tym, ze jest to proces długotrwały.


- Nowością na rynku aparatury medycznej do toksykacji jest angielska metoda "Body Detox". -Owszem, jest to obiecująca metoda. Aktualnie w Instytucie Medycyny Holistycznej "Vega-Medica" w Warszawie trwają badania krwi przy zastosowaniu unikalnego mikroskopu z ciemnym polem widzenia - oceniając skuteczność tej metody. Praktycznie już teraz zaakceptowało ją wielu lekarzy i pacjentów. Body-Detox - detoksykacja dla każdego Urządzenie to wydaje się mieć szansę na szybką i powszechną akceptację, jest bowiem proste w użyciu, nie inwazyjne i skuteczne. Warto wiedzieć jak działa to urządzenie i co zastosowanie terapii z jego udziałem gwarantuje pacjentom.
Detoksykacja odbywa się przez relaksującą, trwającą l/z godziny kąpiel stóp. Proces ten jest możliwy, co więcej może być szybki i skuteczny, bowiem stopy to wręcz - zestaw receptorów wspomaganych przez wielką liczbę porów (mikrokanalików, przez które nasz organizm może zarówno wydalać toksyny jak i uzupełniać niedobory mikroelementów). Kilka kąpieli stóp w urządzeniu Body-Detox a patologiczny obraz komórek krwi ulega pozytywnemu przeobrażeniu. Znikają złogi zanieczyszczeń powraca prawidłowy regularny kształt krwinek - komórki odzyskują pełną zdolność do detoksykacji i regeneracji. Oczywiście są choroby, które nie pozwalaj ą na osiągnięcie optymalnego rezultatu, ale generalnie jest on do osiągnięcia w krótkim czasie (np. 6-12 zabiegów co drugi dzień).


- Aby stwierdzić, że urządzenie działa wystarczy obserwować kolor wody, w której zanurzone są stopy. Woda zmienia kolor, często pieni się lub mętnieje, czasem nabiera intensywnego zapachu, np. zapachu nikotyny.


- Detoksykacja urządzeniem "Body Detox" obejmuje całą gamę zanieczyszczeń skumulowanych przez organizm współczesnego człowieka poprzez kontakt z żywnością i skażonym środowiskiem lub będącym rezultatem zabójczych nałogów -jak papierosy czy alkohol.


- Urządzenie ma ponadto właściwości odkażające, bakteriobójcze.


- Słowem nie lecząc konkretnie żadnej choroby "Body Detox" pomaga wyzdrowieć z większości chorób - oczyszcza, zwiększa odporność, polepsza samopoczucie.


- Co dalej? Dalej warto za jakiś czas powtórzyć serię zabiegów, by nie dopuścić do utraty zdrowia. Ale to już indywidualna decyzja pacjenta

 

Żródło: Magazyn Pielegniarki i Położnej (fragmenty) Zn. 7317

Dowiedz się więcej: biuro@body-detox.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

kom. +48 509 981 132
kom. +48 606 429 417
e- mail: biuro@body-detox.pl

Urządzenia

Piszą o nas


Copyright© Body Detox