WODA ZJONIZOWANA - suplement XXI wieku

 

Wszystkie osoby, które posiadają świadomość swojego stanu zdrowia i dbają o profilaktykę wiedzą, że potrzebują do życia dobrej jakościowo wody. Jest ona podstawą funkcjonowania każdego elementu i komórki ciała ludzkiego. Zyskujemy coraz większą świadomość tego, z jakiego powodu musimy ją pić, dlaczego konieczne jest spożywanie odpowiedniej ilości a także jak ważna dla długowieczności jest jej jakość. Warto sobie uzmysłowić, że cudowne źródła żywej wody to już nie tylko bajki. Najnowsza technologia sprawia, że każdy z nas może mieć do niej dostęp we własnym domu i nie wydawać na to dużych ilości pieniędzy. W jaki sposób – wróćmy do początków…

Szkodliwość wody z kranu

W dzisiejszych czasach wszyscy mamy dostęp do wody z kranu. Tak zwana „kranówka” płynie w rurach z żelaza, PCV, a w przypadku starszych instalacji z ołowiu a nawet azbestu. Jest więc skażona toksycznymi osadami. Często zawarty jest w niej także chlor. Wprawdzie niszczy on bakterie, ale jednocześnie nadaje wodzie nieprzyjemny smak. W wyniku chlorowania pojawia się także niebezpieczny chloroform. Chlor ma wyjątkowo niekorzystny wpływ na organizm człowieka – może powodować raja pęcherza, jelita grubego a także prostaty. Jest to przecież substancja, której większe dawki są stosowane do dezynfekcji i wybielania tkanin.

W wodzie z kranu zawarte są również sole magnezu i wapnia. Występują one w formie kamienia osadzającego się w czajnikach i żelazkach, a jako inne związki również w nerkach ludzkich. Ich nadmiar może być wyjątkowo szkodliwy dla niemowląt, dzieci i osób, które mają predyspozycje do kamieni w układzie moczowym.

W jaki sposób można poradzić sobie z tymi zagrożeniami? Sposobem na to jest kupowanie butelkowanej wody albo wybór specjalnego filtra do wody. Dzięki nowoczesnej technice mamy jednak dostęp do jeszcze bardziej udoskonalonych rozwiązań, które wykazują się większą skutecznością – są to jonizatory umożliwiające wytwarzanie wody alkalicznej (tzw. „wody żywej”), kwasowej („martwej”) oraz wody z jonami srebra.

Fontanna wody życia

Wytwarzana w jonizatorach woda alkaliczna jest wyjątkowo zdrowa, to bowiem naturalny antyoksydant. W organizmie, który jest narażony na złą dietę, stres i czynniki środowiskowe, rozwijają się wolne rodniki. Prowadzą one do niszczenia komórek tak jak wirusy oraz bakterie. DNA ulegające uszkodzeniu może powodować podział komórek, co z kolei prowadzi do zmian nowotworowych. Dzięki wodzie zjonizowanej komórki zostają odbudowane. To zaskakujące, ale to właśnie jest „fontanna młodości”, której od dawna poszukują naukowcy.

Poziom pH tej wody wynosi zazwyczaj ok. 7,6-7,8. Prowadzi to do zbilansowania poziomu pH w ciele człowieka, które zazwyczaj jest zbyt kwaśne w wyniku niewłaściwej diety. Nadmiar kwasów występuje szczególnie w przetworzonej żywności. Przez całe lata odkładają się one w organizmie tworząc doskonałą podstawę do tworzenia się przewlekłych chorób a nawet nowotworów. Zdaniem badaczy skumulowane związki kwasowe wpływają na szybsze starzenie się organizmu. Nadmiar kwasu w kościach przyczynia się na przykład do powstawania osteoporozy. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu osteoporoza nie atakowała młodych osób na tak wielką skalę, jak teraz. Dawniej chorowały na nią osoby w podeszłym wieku, natomiast dzisiaj atakuje kobiety już od 40. roku życia. Dzięki wodzie alkalicznej kwasy zostają zneutralizowane, co powoduje, że jest to główny sposób ochrony przed poważnymi chorobami.

Zjonizowana woda przyczynia się także do ochrony organizmu przed utratą energii i niedoborem tlenu. Jest swoistą siłą życiową, którą dostarczamy organizmowi, a więc podstawą naszej diety. Wypicie szklanki wody zjonizowanej każdego poranka daje ciału energię na cały dzień.

Dorosły człowiek w 65% złożony jest z wody. Dlatego niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniej ilości i jakości wody pitnej. Zjonizowana woda nawilża organizm ponad sześć razy lepiej, niż tradycyjna i na tym opiera się główna różnica pomiędzy nimi. Ponadto, struktura wody zjonizowanej jest zupełnie inna niż tradycyjnej. Cząsteczki tej pierwszej (tak zwane klastry) są o wiele mniejsze, dzięki czemu są łatwiej przyswajalne przez tkanki. Przyczynia się do także do łatwiejszego wypłukiwania toksyn z komórek. Naukowcy coraz częściej poruszają problem odpowiedniego bilansu wodnego w organizmie człowieka. Jeżeli pijemy zbyt małą ilość wody, warto zadbać o to, by jej przynajmniej jej jakość była odpowiednia.

Kwaśna woda

Stosuje się ja przede wszystkim do użytku wewnętrznego i w prywatnych domach czy mieszkaniach. Doskonale nadaje się do dezynfekowania. Kwaśne środowisko (pH 5,8-6,9) powoduje śmierć wirusów, bakterii i grzybów. Jest to także korzystne dla skóry – wpływa na jej elastyczność, zmniejsza zmarszczki a wszystko to, co ważne, w naturalny sposób. Kwaśna woda jest pomocna w leczeniu trądziku i stanów zapalnych skóry. Nadaje włosom miękkości, jedwabistości w dotyku i zapewnia im naturalny połysk.

Wysoka kwasowość wody powoduje, że łatwiej przebiega gojenie się zadrapań i ran, zmian łuszczycowych a nawet większych uszkodzeń skórnych. Łagodzi także odczyny alergiczne po ukąszeniu czy użądleniu owadów i związane z nimi nieprzyjemne swędzenie.

Zjonizowaną wodę można stosować podczas leczenia owrzodzeń spowodowanych cukrzycą. Powoduje poprawę w trudnych i wyjątkowo niebezpiecznych ran na stopach, które nieleczone mogą skutkować nawet amputacją. Okłady z wody jonizowanej mają ogromne znaczenie dla leczenia tych groźnych owrzodzeń.

Woda z jonami srebra

Lecznicze właściwości srebra są znane już od starożytności. Od tamtego czasu aż po dziś dzień powstało wiele prac i wykonano wiele badań będących potwierdzeniem tej tezy. Srebro znajduje zastosowanie m.in. w filtrach do wody, gdzie jest środkiem zwalczającym bakterie, wirusy i grzyby a także w maściach na rany. Od wielu lat jest także stosowane wewnętrznie. Wysoce prawdopodobnym jest, że to właśnie dzięki niemu bogaci Europejczycy zdołali ochronić się przed śmiercionośną dżumą, która ogarnęła kontynent w średniowieczu. Dzięki temu, że podczas posiłków korzystali ze srebrnych sztućców, wprowadzali do swoich organizmów drobinki srebra.

Stanowiły one skuteczną ochronę przed wirusem. Dobroczynne właściwości srebra zostały przypomniane jesienią 2009 roku, kiedy to wskutek pandemii świńskiej grypy ogłoszonej przez WHO ludzie zaczęli masowo wykupywać preparaty ze srebrem. Dzisiaj każdy może pozwolić sobie na to, aby wyprodukować wodę w jonizatorze ze srebrną elektrodą.

Ekonomia rozwiązania

Jeżeli jesteśmy świadomi tego, jak dobroczynny jest wpływ wody na nasz organizm, staramy się robić wszystko, by dostarczać nam i naszym bliskim wodę najlepszej jakości. Możemy w tym celu kupować specjalne filtry lub wodę w butelkach. Cena jednego filtra dochodzi nawet do kilkuset złotych, tańszy można nabyć już za około 100 zł. Do tego należy jednak doliczyć także koszt wymiany wkładów, a wtedy trzeba liczyć się z wydatkami rzędu 300 zł rocznie.

Codzienne kupowanie wody w butelce to koszty ok. 800 złotych rocznie. Dzięki naszemu jonizatorowi nie trzeba kupować ani filtra, ani butelek. Woda wytwarzana w domu może być zabierana do szkoły, pracy, na wycieczkę czy spacer i nie trzeba się martwić o jej codzienne kupowanie.

Każde gospodarstwo domowe korzysta z płynów do dezynfekcji o szerokim zastosowaniu, nawozów kwiatowych i wielu innych środków, co generuje dodatkowe koszty. Dzięki wodzie alkalicznej i kwaśnej będziesz mógł raz na zawsze ograniczyć wydatki związane z zakupem tych produktów. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale także środowiska – nie zaśmiecamy go szkodliwą chemią i plastikowymi opakowaniami. Dużo osób twierdzi, że nie stać ich na podejmowanie działań profilaktycznych. Faktem jednak jest, że leczenie jest droższe niż profilaktyka, więc nie możemy sobie pozwolić na chorowanie.

W nowoczesnych krajach, gdzie świadomość profilaktyki stoi na wysokim poziomie, stosowanie jonizatorów wody stało się powszechne. Warto zadbać o to, abyśmy my także mogli osiągnąć ten poziom, dbając w ten sposób o swoje zdrowie, komfort życia i zachowanie długotrwałej energii.

Copyright© Body Detox